Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VII Półmaraton Ślężański

Andrzej Puchacz
Ponad miesiąc pozostał do 7. Półmaratonu Ślężańskiego. Czasu więc niby sporo, ale warto już teraz podjąć decyzję o starcie. Do końca lutego wpisowe wynosi 80 zł, a w marcu wzrośnie do 90.

Liczba zgłoszonych przekroczyła 3400 osób. Jeszcze nigdy o tej porze tak wiele osób nie zadeklarowało chęci startu.

Od 2008 roku, kiedy to Półmaraton Ślężański pojawił się w kalendarzu biegów, stał się imprezą znaczącą. Pierwsza edycja imprezy została uznana za Debiut Roku. W następnych latach utrzymywał się w czołówce polskich półmaratonów. Także w 2013 roku okazał się trzecim pod względem frekwencji w Polsce. Znamienny to fakt biorąc pod uwag, że pierwsza w tym rankingu Warszawa liczy ponad milion 700 tysięcy mieszkańców, drugi Poznań ponad 550 tysięcy mieszkańców, a Sobótka – zaledwie 6,5 tysiąca.

Półmaraton Ślężański zawsze był w czołówce innowacyjnych imprez biegowych w Polsce. Od początku uczestnicy mieli imienne numery startowe. Następnie wprowadzono możliwość umieszczenia zdjęcia na numerze, a od przyszłego roku będzie można nadrukować na numerze dodatkowo dwuwierszowy tekst.

Podczas zgłoszenia można skorzystać z płatności online, takiej jak na dużych portalach zakupowych. Dzięki możliwości płacenia kartą z płatnością nie mają problemów obcokrajowcy.

Uczestnicy otrzymują pamiątkową techniczną koszulkę, którą bez obawy można natychmiast założyć na siebie, aby w niej wystartować. Otarcia wrażliwych miejsc nie wchodzą tu w rachubę.

Jeżeli przyjechaliśmy na imprezę z dziećmi, możemy zostawić je pod fachową opieką, którą zapewnia organizator. Wystarczy wcześniej zgłosić taką potrzebę.

Od czwartej imprezy stosuje się czipy bezzwrotne. Znamy system powiadamiania o wyniku SMS-em, ale w Sobótce SMS-y są wysyłane również z międzyczasami co 5 km na maksymalnie cztery podane podczas rejestracji numery. System wysyła też informacje o prognozowanym czasie na mecie.

Każdy kto ukończył bieg, otrzymuje pamiątkowy, specjalnie na tę okazję zaprojektowany i wykonany medal, na którym następnie, na miejscu można wygrawerować swoje imię, nazwisko oraz uzyskany czas.

Posiłek otrzymuje się bez konieczności wystawania w kolejce, co przy tak dużej imprezie nie jest rzeczą oczywistą.

W tym roku nie będzie mistrzostw Wojska Polskiego podczas Półmaratonu Ślężańskiego, ale odbędą się Mistrzostwa Policji. Poza tym oczywiście mistrzostwa Gminy Sobótka, powiatu świdnickiego (starosta świdnicki ufundował znaczące nagrody pieniężne dla medalistów tego czempionatu) oraz mistrzostwa WKB Piast w półmaratonie
.
Jak zwykle będzie można skorzystać z bezpłatnego noclegu na sali gimnastycznej. W Sobótce i okolicy coraz łatwiej o interesujące noclegi, w tym w pensjonacie prowadzonym przez małżeństwo biegaczy z Sobótki - Dorotę i Krzysztofa Piszczałków.

Sygnał do startu jak zwykle da wystrzał armatni, a bieg będzie filmowany z helikoptera. Na trasie jak zwykle nie zabraknie pacemakerów.

Już teraz w każdą niedzielę będzie można wziąć udział a treningu biegowym na trasie Półmaratonu, a po treningu skorzystać z szatni i pryszniców w na stadionie Ślężańskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Trasa Półmaratonu przez wielu biegaczy z bliższych i dalszych okolic traktowana jest jak ścieżka biegowa. W każdy wolny dzień widzi się na niej wielu biegaczy, którzy biegają tu pojedynczo, w mniejszych lub większych grupkach i to niezależnie od "oficjalnych" treningów.

Półmaraton odbędzie się 22 marca 2014 r.

od 12 lat
Wideo

Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sobotka.naszemiasto.pl Nasze Miasto