Szlakiem Legend Ślężańskich - spektakl finałem zajęć teatralnych!

Materiał promocyjny Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej
W programie Lato w Teatrze prezentujemy półkolonie letnie Szlakiem Legend Ślężańskich, które odbędą się w lipcu 2021 w Sobótce. Zapraszamy na finałowy spektakl 30.07.2021 o godzinie 18.00 - wstęp bezpłatny!

Bezpłatne dwutygodniowe półkolonie, podczas których wspólnie z dziećmi wyruszymy do magicznej krainy bogów i postaci słowiańskich. Zbiór historii o istotach ze słowiańskich legend, mitów, baśni i podań, których nie brakuje na terenie gminy Sobótka, a które bezpośrednio dotyczą fascynującej i tajemniczej góry Ślęża.

Półkolonia zakończy się spektaklem finałowym 30.07.2021, o godzinie 18.00. Udział w pokazie jest otwarty i także bezpłatny!

Inspiracją do działań warsztatowych stanie się książka Witolda Vargasa i Pawła Zycha "Bestiariusz słowiański ", dowiemy się m.in. kim był Świętowit, Weles i Perun. Zrozumiemy, dlaczego dąb to drzewo szczególne i dlaczego mamy aż trzy rodzaje ognia. Na nowo odkryjemy znaczenie zjawisk przyrody i spojrzymy inaczej na historię stworzenia świata. Dodatkowo będziemy inspirować się legendami osnutymi wokół masywu góry Ślęża - często nazywana polskim Olimpem, owiana tajemniczymi historiami, kiedyś przyciągała druidów, dziś odwiedzają ja turyści, ufolodzy i radiesteci.

Wakacyjne warsztaty, podczas których tworząc własny scenariusz do wystawionego na koniec spektaklu zgłębimy sekrety legend, stworzymy scenografię i kostiumy oraz wspólnie wyselekcjonujemy muzykę, której tłem staną się zebrane odgłosy lasu. Udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny. Nabór został zamknięty. W półkolonii bierze udział 25 uczestników.

https://www.facebook.com/szlakiemlegendslezanskich
https://youtu.be/CE7pQ-07GAo
https://www.tiktok.com/@stowarzyszenie_kot?lang=pl-PL&is_copy_url=1&is_from_webapp=v1
https://www.instagram.com/stowarzyszenie_k.o.t/

WAŻNE INFORMACJE
TERMIN: 19-31 lipca 2021
GODZINY: 9.00-15.00
MIEJSCE: "Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej", ul. Chopina 25, Sobótka

Dodaj ogłoszenie